-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tre policë u plagosën gjatë protestës kundër shtrenjtimit të energjisë

Kryesoret

Tre policë mbetën të plagosur gjatë protestës së djeshme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka nisur hetimin e sulmit ndaj zyrtarëve policorë.

Sipas raportit të policisë, gjatë protestës nga disa qytetarë të cilët kanë shprehur pakënaqësitë e tyre lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike, disa kanë sulmuar katër zyrtarë policorë.

Tre prej efektivëve të sulmuar kanë marrë lëndime trupore dhe kanë përfunduar në spital.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit