-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rihapet pas 20 orësh Rruga e Arbrit

Kryesoret

Rihapet qarkullimi në Rrugën e Arbrit. Pas gati 20 orësh ka filluar lëvizja e makinave në të dy krahët e rrugës, një arterie mjaft e rëndësishme për vendin.

Rruga u bllokua mesditën e djeshme pas rrëshqitjes së një masivi dheu që u shkëput nga faqja e malit.

Punonjësve të mirëmbajtjes së rrugës u është dashur të punojnë pasditen e djeshme dhe gjatë natës për të bërë të mundur rihapjen paraditen e sotme.

Kjo nuk është hera e parë që Rruga e Arbrit, që u inaugurua në fund të nëntorit të vitit të kaluar bllokohet. Tre herët e para është bllokuar nga dëbora.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit