16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Breshëri plumbash, 10 të vrarë në lokal

Kryesoret

Persona të armatosur të paidentifikuar hapën zjarr në një bar në Meksikën qendrore, duke vrarë 10 persona, thanë zyrtarët, në shpërthimin e fundit të dhunës që goditi vendin.

“Duket se ishte një sulm i drejtpërdrejtë,” tha një zyrtar i policisë nga qyteti Tarimoro në shtetin e Guanajuato, i cili është tronditur vitet e fundit nga luftërat e egra midis bandave rivale të drogës.

Zyrtari, i cili foli në kushte anonimiteti, tha se të dhjetë viktimat në sulmin e së mërkurës ishin meshkuj dhe se nuk ishte bërë ende asnjë arrestim.

Një zyrtar i qeverisë shtetërore tha se nëntë nga burrat u vranë në vendngjarje, ndërsa një tjetër vdiq nga plagët e tij pasi u dërgua në spital.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit