-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mori hakun për vrasjen e babait? Policia shpall në kërkim Bajram Çekoren

Kryesoret

Bajram Çekorja është shpallur në kërkim nga polica e shtetit për vrasjen e Erjon Xhenjes 19 vjeç.

Ismet Çekorja, babai i Bajramit u vra në mes të ditës në Shkodër dhe para vrasjes, ai akuzoi disa banda në Shkodër dhe krimet e tyre.

 Policia ka njoftuar se kamerat e sigurisë kanë evidentuar autorin e kësaj ngjarje të rëndë.

Ngjarjet e 25 gushtit dhe vrasja e Çekores

Policia e Shkodrës ka lënë të lirë, Alban Bruçin dhe të atin e ti, si dhe ka rrëzuar dyshimet se ata mund të kenë gisht për vrasjen e Ismet Çekores.

Ngjarja e 25 gushtit do të hapte një sagë të re atentesh në Shkodër. Atë mbrëmje, Alban Bruci u qëllua me 19 plumba nga djali i Ismetit, Bajram Çekorja. Bruçi arriti të shpëtonte dhe dëshmoi në polici për ngjarjen e rëndë.

Kjo ngjarja, dyshohet të ishte dhe shkaku për vrasjen e ndodhur këtë të premte, 2 shtator, po dyshimet u rrëzuan nga policia.

Policia dyshon se janë dy ngjarje të tjera, të cilat mund të jenë bërë shkak për hakmarrje. Bajram Çekorja është një emër i njohur për policinë, pasi është ndaluar dy herë nga blutë e Shkodrës në vitin 2016 dhe 2019.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit