-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dalin fotot, ky është shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

Kryesoret

Është publikuar fotoja e 25-vjeçarit shqiptar Qamil.T, i cili vrau të dashurën e tij 19-vjeçare në Greqi.

Mediat greke shkruajnë se shqiptari akuzohet se ka qëlluar për vdekje të dashurën e tij 19-vjeçare Krisjana B. në zonën e Pireut në Greqi.

Viktima raportohet se ishte po ashtu me origjinë shqiptare.

Krimi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës, kur të dy ishin kthyer në shtëpi pas pune.

Pas vrasjes 25-vjeçari u vetë dorëzua në polici.

Sipas dëshmisë së shqiptarit, motivi i vrasjes ka qenë xhelozia.

Në dëshminë e tij theksohet se fillimisht ka pasur një sherr mes tyre ku më pas ai e ka qëlluar Krisjanën me dy plumba, duke i marrë jetën.

Pas vetëdorëzimit të 25-vjeçarit, policia shkoi në banesën e çiftit dhe gjeti trupin e pajetë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit