-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vijon saga në Apelin e Tiranës, shtyhet për të gjashtën herë gjyqi ndaj Ervin Salianjit!

Kryesoret

Është shtyrë sërish gjyqi ndaj Ervin Salianjit në Gjykatën e Apelit të Tiranës. Sot në orën 13:00 ishte planifikuar mbajtja e seancës me të pandehur deputetin demokrat, por sikur raportohet, ajo është shtyrë. Shkak këtë herë është bërë mungesa e trupit gjykues.

Por përse u dënua Salianji?

Deputeti dhe gazetari Jetmir Olldashi u shpallën fajtorë nën akuzën e kallëzimit të rremë lidhur me inskenimin e audio-përgjimit me qëllim përfshirjen e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Geron Xhafaj në trafikun e drogës.

Shkalla e parë e dënoi me një vit burg për dosjen “Babale” me akuzën e kallëzimit të rremë. Nëse Gjykata e Apelit do të konfirmojë vendimin, deputeti Salianji rrezikon burgun dhe prangat do i vendosen në sallën e gjyqit, gjithmonë nëse dënimi nuk konvertohet në shërbimi. Tre janë rrugët; dënim me burg, i konvertuar në shërbim prove ose i pafajshëm.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit