-sidi education-spot_img
4.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

IKMT zbarkon te “Myslym Keta”, nis shembja e pallatit, dy banorë përfundojnë në polici!

Kryesoret

IMT ka zbarkuar sot në mëngjes në rrugën ‘Myslym Keta’ për të prishur pallatin e dëmtuar nga tërmeti. Edhe pse disa prej banorëve janë shprehur kundër prishjes së pallatit të tyre, fadromat kanë nisur punën sot në mëngjes. Ndërkohë, mësohet se, dy banorë janë shoqëruar nga forcat e policisë gjatë natës.

Prej tre vitesh nga tërmeti kanë marrë dy raporte, një që e konsideron të pabanueshëm dhe duhet shembur dhe dy që ndërtesa nuk ka dëmtime të mëdha. Ndaj disa nuk kanë pranuar të largohen, por pas tre ditësh mësymje nga policia ditën e djeshme një pjesë e tyre  ju bindën vendimit për tu larguar, edhe pse thonë se ende të qartë se ku do të shkojnë.

Të pyetur dje banorët thanë se bashkia nuk u ka dhënë asnjë sqarim se ku do të strehohen por të vetmen ndihmë që u kanë dhënë është mjeti i transportit për orenditë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit