-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Letra e Messit pasi fitoi Kupën e Botës: Është gjithashtu Kupa e Diegos që na inkurajoi nga parajsa

Kryesoret

Pas kurorëzimit të Argjentinës si kampione bote, Leo Messi ka publikuar disa postime në llogarinë e tij në Instagram por i fundit prej tyre ishte jashtëzakonisht i veçantë.

Ylli argjentinas ka shkruar një letër emocionuese duke kujtuar rrugën drejt fitores në Kupën e Botës dhe ka përmendur edhe ata që nuk kanë mundur të jenë aty.

Shkrimit ia ka bashkangjitur edhe një video prekëse pas fitores së Kupës së Botës.

Shkrimi i plotë i Messit:

“Nga Grandoli deri në Kupën e Botës në Katar, kaluan pothuajse 30 vjet. Kanë qenë gati tri dekada gjatë së cilave topi më dha shumë gëzim dhe gjithashtu pak trishtim. Gjithmonë e kam pasur ëndërr për të qenë kampion bote dhe nuk doja të ndalja së provuari edhe duke e ditur se kjo mund të mos ndodhte kurrë”.

“Kjo Kupë që fituam është edhe për të gjithë ata që nuk e arritën në Botërorët e mëparshëm që luajtëm, si në vitin 2014 në Brazil, ku të gjithë e merituan sepse luftuan deri në finale, punuan shumë dhe e donin aq shumë siç bëra unë… Dhe e meritonim edhe atë finale të mallkuar”.

“Është gjithashtu Kupa e Diegos, që na inkurajoi nga parajsa. Dhe e gjithë atyre që e kanë mbështetur gjithmonë Kombëtaren, pa parë aq shumë rezultatin, por dëshirën tonë, edhe kur gjërat nuk shkonin ashtu siç donim”.

“Dhe sigurisht dhe i gjithë këtij grupi të bukur që u formua dhe i stafit stërvitor dhe i të gjithë njerëzve të kombëtares, që, duke qenë anonimë, punojnë ditë e natë për ta bërë më të lehtë për ne”.

“Shumë herë dështimi është pjesë e rrugëtimit dhe e të mësuarit dhe pa zhgënjim është e pamundur që të vijë suksesi. Faleminderit shumë nga zemra! Forca Argjentinë!!!”

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit