-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

fitore

Zgjedhjet në Francë/ Të majtët mundin ekstremin e djathtë

Në një rezultat befasues, Fronti i Ri Popullor, një grup i disa partive duke filluar nga partia e ekstremit të majtë France Unbowed tek...

Spanja feston, Merino trondit Gjermaninë

Erdhi një goditje fatale në momentin e tyre më të mirë me “Iberikët” spanjollë. Ata kanë arritur të gjejnë avantazhin në minutën e parafundit të...

Analiza e BBC: “Përmbysja politike në Mbretërinë e Bashkuar, çfarë ka ndodhur dhe ç’vjen më pas?

Pas zgjedhjeve të përgjithshme, Sir Keir Starmer është përzgjedhur kryeministri i ri i Mbretërisë së Bashkuar, e kjo pasi Partia e tij Laburiste mori...

Fitore e thellë e laburistëve në zgjedhje, kryeministri i ri: veprime e jo fjalë, për të ndryshuar Britaninë

Britania e Madhe është tashmë nën drejtimin e laburistëve. Kryeministri i ri i vendit Keir Starmer premtoi se do të punojë për ndryshimin e...

Kancelari gjerman i shqetësuar për mundësinë e fitores së të djathtës ekstreme në Francë

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë të dielën se është i “shqetësuar” për mundësinë e fitores së të djathtës ekstreme në Francë, në zgjedhjet...

Belgjika mposht Rumaninë dhe merr fitoren e parë

Belgjika ka triumfuar 2-0 ndaj Rumanisë, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Një gol në secilën pjesë mjaftoi që djemtë e Domenico Tedesco, të “blindonin”...

Turqia fiton ndaj Gjeorgjisë, gola spektakolarë

Pas supergolit të Arda Gulerit u shënua edhe një gol tjetër. Në sekondat e fundit portieri i Gjeorgjisë la katërkëndëshin në zhvillimet e një këndoreje...

Mitsotakis telefonon Belerin pas fitores: Familja jonë demokratike më e fuqishme…

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis i ka bërë një telefonatë pasditen e sotme, Fredi Belerit pasi u zgjodh eurodeputet në Greqi. Sipas burimeve thuhet se...

“E dinin që do fitonim, por s’na penguan dot”, Meloni fiton zgjedhjet europiane

Fratelli d’Italia u konfirmua si partia e parë në zgjedhjet për Parlamentin Europian, duke arritur në 29%, e ndjekur nga Partia Demokratike pak më...

Zuri vendin e tretë me votat e ‘Demokracisë së Re’ Beleri flet nga burgu

Minoriteti grek në Shqipëri po feston pasi kryetari i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, që ndodhet pas hekurave për blerje votash, zuri vendin e...

Latest news

/5pyetjet.al