-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Bashkia Klos bën bilancin e tërmetit: Dëme në disa banesa, ja njësitë e prekura!

Kryesoret

Sipas raportimeve të orës 12.00 për qarkun Dibër. Informacioni vjen nga Bashkia Klos, ku deri ne këto momente njoftohen për dëmtime të pjesshme ne banesa si:

Nj.Adm.Xiber, fshati Xiber Hane (Halil Sula, Kadri Haka, Avni Dakuci).

Vatra e tërmetit po zien në Klos, kryetari i bashkisë: Më shumë frikë se dëme

Fshati Xiber Murrize(Murat Bardhi, Ali Keta, Veli Karaj).

Nj.Adm.Gurre, fshati Gurre e Madhe(Ethem Kadiu).

NJ.Adm.Klos fshati Bel(Alfred Kaçuli).

Bilanci i tërmetit! Dëmtohen shtëpitë e para në Klos! Peleshi: Jemi në këmbë

Një banesë e dëmtuar në fshatin Luzni, bashkia Dibër. Administrata e Bashkive është ne monitorim te situatës dhe pranë banoreve te tyre. Po ndjekim situatën.

VIDEO-Frikë nga tërmeti! Qytetarët në Tiranë dalin në shesh me makina

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit