-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tritol në banesën e policit, gjykata lë në burg të riun/ Emri

Kryesoret

Gjykata e  Shkodër ka lënë në fuqi masën “Arrest me burg” për 33-vjeçarin Dedë Nika, i cili dyshohet se i ka vënë tritol banesës së një efektivi policie.

Nika u arrestua nga policia ditën e shtunë rreth 3 vite pas ngjarjes.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Mesazhi”, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i 33-vjeçarit, i dyshuar si autor i vendosjes së lëndës eksplozive, e cila ka shpërthyer në banesën shtetasit P. M., me detyrë oficer Policie ne Komisariatin e Policisë Shkodër, dhe në banesën e shtetasit Z. B., ngjarje të ndodhura në datë 4 Janar 2020, në qytetin e Shkodrës”, njoftoi policia.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit