-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vodhi një lokal në Durrës, arrestohet 31-vjeçari dhe në hetim 1 tjetër

Kryesoret

Policia e Durrësit ka arrestuar 31-vjeçarin Aneo Gashi pasi vodhi para dhe sende me vlerë të konsiderueshme në një lokal në Durrës.

Mësohet se vjedhja e lokalit ka ndodhur në lagjen nr. 5, Durrës.

Gjithashtu, për këtë rast, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për 64-vjeçarin me inicialet Xh. A., pasi dyshohet se duke patur dijeni se sendet janë të vjedhura, i ka përvetësuar ato, me qëllim shitjen në dyqanin e tij.

Policia vijon punën për dokumentimin ligjor të vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga shtetasi A. G.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Durrësit për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit