23.5 C
Tirana

Zonja e Vjetër i shpëton humbjes, vendimi merret në Ramon Sanchez-Pizjuan

Kryesoret

Ka përfunduar edhe ndeshja tjetër e gjysmëfinales së Europa League. Juventusi ia arriti që në minutat e fundit ti shpëtonte humbjes duke i lënë kartat e hapura për tu marrë vendimi në shtëpinë e Sevilla-s.

Ndeshjes mes dy skuadrave ishte i fortë dhe me raste por porta i gjet vetëm 2 herë.

Lucas Ocampos rrezikoi i pari në minutën e 17-të, por goditja e tij u prit nga portieri vendas.

Pas dy minutash Dusan Vlahovic kishte rast shumë të mirë, por me portën e zbrazët nuk ia doli të shënonte.

Në minutën e 26-të ishte Sevilla e cila shënoi e para duke marrë epërsinë e cila nuk ndryshoi deri në minutat shtesë së pjesës së dytë. Ocampos pas rasteve të tij të mëparëshme arriti të jepte një asis En Nesyri i cili nuk gaboi.

Juventusi në pjesën e dytë të ishte më kërkues, nuk ia arriti të krijonte rast të mira për gol.

Në minutat e fundit, italianët kërkuan dy herë penallti, por gjyqtari nuk i akordoi.

Por në minutën e gjashtë të kohës shtesë, Zonja e Vjetër arriti të shënonte ku Paul Pogba asistoi te Federico Gatti që shënoi për 1-1.