-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rama publikon pamje nga punimet në Tunelin e Llogarasë

Kryesoret

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografi nga punimet në tunelin e Llogarasë.

Rama shkruan se pas hapjes plotësisht në 6 kilometrat e tij, po punohet me ritëm të lartë për armatimin e plotë deri në përfundimin e kësaj vepre strategjike.

Për ndërtimin e tunelit të Llogarasë ka fituar Konsorciumi turk, (bashkimi i kompanive Kompanitë turke Intekar Yapi Turizm Elektrik Insaat Sanayi Ticaret Limited Sirketi dhe Asl Insaat Taahhut Ve Sanayi Ticaret Limited Sirketi, ndërsa do të kushtojë 140 mln €!

Tuneli i Llogarasë lidh Urën e Shën Elizës me atë të Palasës me një gjatësi prej 5.9 km si dhe do të lidhet në hyrje dhe dalje të tij me dy ura 110 dhe 40 metra.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit