-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Maliqi shkon në KQZ: Më kanë vjedhur votat

Kryesoret

Lefter Maliqi ka denoncuar edhe një herë procesin gjatë zgjedhjeve të 14 majit. Ai ka akuzuar KAS se po vepron me urdhër politik. Ai theksoi se në Bashkinë Kuçovë ka ndodhur një krim elektoral dhe se KAS nuk ka vepruar, ndërsa denoncoi të gjitha parregullsitë.

Jam pranë KAS për  sot në ditën e katërt pas vendimit politik të shprehur publikisht nga

ana ime, sot e keni të mbyllur KQZ dhe KAS vetëm sepse kërkojnë të zvarrisin ankimimin për KAZA nr 64 bashkia Kuçovë për krimin e rëndë elektoral të faktuar me prova.

U bënë 6 seanca , në datë 12 pas vendimi paraprak të KAS për rrëzimin e një pike të hapjes së rinumërimit të votave ne sipas procedurës bëmë ankimimin.

KAS këtë herë nxitoi me urdhër politik duke rrëzuar 4 me 1 të gjitha pretendimet në Bashkinë Kuçovë”, tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit