-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kqz

KQZ nis verifikimin për kryetarin e bashkisë së Malësisë së Madhe

Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të nisë verifikimin për Tonin Marinajn, kryebashkiak socialist në Malësinë e Madhe pas denoncimit nga kërkesës...

Tavo përballë Gjikurisë/ Opozita merr shumicën në KZAZ, PS sekretarin

Vangjel Tavo nga socialistët dhe Petro Gjikuria po bëhen gati për zgjedhjet e 4 Gushtit në Himarë. KQZ ka miratuar projektvendimin për anëtarët që...

Komisioni Rregullator i KQZ nuk miratoi afatet, PD nuk ka akoma një kandidat

Komisioni Rregullator i KQZ nuk miratoi dje afatet procedurale që lidhen me zgjedhjet në Himarë. Nuk u miratuan afatet për arsye se 3 anëtarë të...

Ambasadori i OSBE: Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese dhe të realizohet vota e diasporës

Ambasadori i OSBE Michel Tarran në tryezën e diskutimit me KQZ-në për zgjedhjet 2025 u ka bërë thirrje palëve politike në vend që të...

Berisha: Brenda tre orëve me urdhër të Ramës, KQZ dhe presidenti i morën mandatin Belerit dhe shpallën zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar për heqjen e mandatit të Belerit si kryebashkiak i Himarës. Berisha tha se sot diktatura e bazuar...

REL: KQZ-ja ia heq Belerit mandatin, Begaj shpall zgjedhjet në Himarë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka caktuar 4 gushtin si datën për mbajtjen e zgjedhjeve për kryetarin e ri në bashkinë e Himarës. Caktimi i...

KQZ i hoqi mandatin Belerit, Rama letër Begajt: Shpall zgjedhjet në Himarë

  Pak minuta pasi KQZ i hoqi mandatin Fredi Belerit, Kryeministri Edi Rama i ka nisur letrën Presidentit Bajram Begaj që të shpallë zgjedhjet e...

Zyrtare/ KQZ i heq mandatin Fredi Belerit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i drejtuar nga Ilirjan Celibashi ka shpallur të pavlefshëm mandatin e kryetarit të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri pasi u...

Fredi Beleri në KQZ: Më lini të betohem, pastaj të më shkarkojë Rama

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i dënuar me dy vite burg për blerje votash kërkoi sot nga kryetari i KQZ-së, Ilirjan...

Beleri shkrihet së qeshuri në KQZ, PD: Le ta shkarkojë Rama, jo KQZ

Vijon debati në KQZ për mandatin e Fredi Belerit. Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë u paraqit për t’u dëgjuar përpara se Ilirjan Celibashi...

Latest news

/5pyetjet.al