-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kolegji Zgjedhor vendos për rinumërimin e 18 kutive për Bashkinë e Kuçovës

Kryesoret

Kolegji Zgjedhor ka marrë sot vendimin për rinumërimin e 18 kutive për Bashkinë e Kuçovës të zgjedhjeve të 14 majit.

Në Bashkinë e Kuçovës rezultatet e zgjedhjeve dolën: 49.79% të votave për Partisë Socialiste, me kandidat Kreshnik Hajdarin dhe 44.88% të votave koalicioni “Bashkë Fitojmë”, me kandidat Lefter Maliqi.

Ndërsa kandidati i Partisë Demokratike, , Ilirjan Koxhaj mori vetëm 5.33% të votave.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit