-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ndërron jetë skulptori i njohur

Kryesoret

Artisti dhe skulptori i njohur shqiptar, Agim Rada ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 70-vjeçare.

Rada vuante nga problemet me mushkëritë dhe prej 2 ditësh ndodhej në spital ku dha edhe frymën e fundit.

Rada ka dhënë një kontribut shumë të madh në skulpturë ku skaliti në bronz personalitete si Marin Barleti, Gjergj Elez Alia, Petro Marko dhe shumë të tjerë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit