-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Deputetja e PD letër Begajt: Mos e dekreto pr.ligjin për ASH, na njollos të gjithëve!

Kryesoret

Deputetja e PD-së Flutura Açka i kërkon Presidentit të Republikës Bajram Begaj të mos e dekretojë ligjin për Akademinë e Shkencave pas ndryshimeve të bëra nga maxhoranca socialiste.

Më anë të një letre, Açka shprehet se është një ligj që na njollos të gjithëve dhe se Akademia është e akademikëve dhe jo e politikëve.

“Një ligj që na njollos të gjithë! Akademia është e akademikëve jo e politikëve! Letër Presidentit të Republikës z. Bajram Begaj për të mos e dekretuar projektligjin 69/2023 mbi “Disa shtesa në ligjin 53/2019 të Akademisë së Shkencave në RSH.” 1 gusht 2023. Mbi projektligjin klandestin me të cilën skuadra puniste e shumicës socialiste shkeli hapur Rregulloren e Parlamentit dhe Kushtetutën e RSH-së”, shkruan Açka.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit