-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nga Kosova në Kuvajt/ Presidenti dekreton ambasadorët e rinj

Kryesoret

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të ministrisë së Jashtme ka liruar nga detyra tetë ambasadorë; Qemal Minxhozi nga Kosova, Saimir Bala nga Kuvajti, Ilirian Kuka nga Çekia, Ilir Tepelena nga Rumania, Pëllumb Qazimi nga Sllovenia, Enkeleda Mërkuri nga Sllovakia, Elida Petoshati nga Danimarka dhe Shpresa Kuretën nga Estonia.

Gjithashtu janë emëruar ambasadorët e rinj. Në Kosovë shkon Petrit Malaj, në Kuvajt Ilir Hysa, në Çeki shkon Ilir Tepelena që u largua nga Rumania. Enkeleda Mërkuri nga Sllovakia shkon në Rumani, Oljan Kanushi në Slloveni, Mimoza Halimi në Estoni dhe Sokol Dedja në Danimarkë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit