-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Begaj takon homologun zvicerian: Komuniteti shqiptar, një urë lidhëse e fortë

Kryesoret

Presidenti Bajram Begaj ka patur një takim me Presidentin e Konfederatës Zvicerane dhe Kreun e Departamentit Federal për Punët e Brendshme, Alain Berset.

Mësohet se në bisedën mes homologëve u vlerësua niveli shumë i mirë i bashkëpunimit dhe i marrëdhënieve midis dy vendeve dhe u shpreh vendosmëria për forcimin e mëtejshëm të tyre, si dhe thellimin e bashkëpunimit në kuadër të organizatave ndërkombëtare.

Komuniteti shqiptar në Zvicër është një urë lidhëse e fortë mes dy shteteve tona,” shkruhet në faqen zyrtare të presidentit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit