-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjendet avioni i humbur 80 milionë dollarësh

Kryesoret

Autoritetet amerikane kanë raportuar gjetjen e mbetjeve të avionit luftarak F-35, i raportuar i zhdukur pas një përplasjeje mbi qiellin e Karolinës së Jugut.

Avioni u zhduk mbi qytetin e Charleston të dielën pasdite pasi piloti aktivizoi parashutën dhe pasi u gjet nga ekipet e emergjencës u dërgua në një spital të zonës.

Të hënën ushtria amerikane lëshoi një thirrje drejtuar banorëve të zonës për të identifikuar mbetjet e avionit.

“Nëse keni informacione që mund të ndihmojnë ekipet tona të lokalizojnë avionin F-35, telefononi Qendrën e Operacioneve të Mbrojtjes së Bazës në numrin 843-963-3600”, shkruhej në mesazhin e çuditshëm që u shpërnda në X (ish-Twitter) dhe që zgjoi ironinë e komentuesve.

Sakaq, mbetjet e avionit luftarak u gjetën në një zonë rurale të kontesë Williamsburg dhe pas zbulimit të tyre banorëve iu kërkua të shmangin zonën ndërsa ekipet e ushtrisë punojnë në zonë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit