-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kryeprokurori Whiting largohet nga Specialja e Kosovës për të hetuar Trump-in

Kryesoret

Alex Whiting nuk është më ushtrues detyre i Kryeprokurorit në Dhomat e Specializuara të Kosovës.

Ai dhe Jack Smith kanë kaluar në procesin e hetimit të ish-presidentit amerikan, Donald Trump.

Mësohet se Smith e ka marrë Whiting si prokuror veteran në rastin e Trump përpara se të nis gjykimi ndaj ish-drejtuesit të Shtëpisë së Bardhë.

Whiting ka punuar me Smith për tri vjet, duke e ndihmuar atë që të hetojë krimet e supozuara të kryera në Kosovë gjatë luftës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit