-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Fisheku në “gojë”! “Hileja” e “ushtarit” të Haxhiut për t’i shpëtuar policisë

Kryesoret

Zbardhen detaje të reja nga operacioni që zbuloi gjashtë vrasje që kreu banda e Laert Haxhiut. Gjithçka u zbulua nga dëshmia e Artan Tafanit i njohur dhe me emrin Marjus i cili nga bashkëpunëtor i krimit pranoi që të bëhet i penduar i drejtësisë duke rrëfyer një seri vrasjesh në disa qytete të vendit.

Ai lëvizte me një dokument grek të falsifikuar për t’iu shmangur kapjes nga policia. Krahu i armatosur i Laert Haxhiut u arrestua nga forcat operacionale të Tiranës disa ditë më parë në një hotel në autostradën Lushnjë-Fier teksa me vete mbante edhe një pistoletë me fishekë në fole gati për qitje, rreth 200 euro dhe 3 aparate celularë.

Kush është “Golja” i tmerrshëm Korçës, ushtari qitës i “kapos”?

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit