-sidi education-spot_img
3.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Macron në Tiranë, pritet të nderojë Kadaren me dekoratën “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”

Kryesoret

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka mbërritur në Tiranë në kuadër të samiti të Procesit të Berlinit.

Ndonëse më parë ishte njoftuar prania e tij në samit ditën e djeshme u njoftua se ai do të shtynte vizitën e tij në Shqipëri duke ardhur pasdite dhe jo paradite siç ishte planifikuar.

Pas ardhjes së Macron në Tiranë pritet që të mbahet një ceremoni pritjeje në orën 20:)0 në në Pallatin e Brigadave.

Mësohet se gjatë këtij takimi do të nderohet shkrimtari shqiptar, Ismail Kadare. Macron do të dorëzojë dekoratën më të lartë të Republikës së Francës “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit