-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Policia e shtetit: Tre rrugët që ka bllokuar dëborë! Kujdes gomat

Kryesoret

Si pasojë e reshjeve të dëborës që vijojnë të bien në Rrugën e Arbrit dhe në malësinë e Krujës policia njofton se janë bllokuar akset rrugore; Rruga e Arbrit, Cudhi Kamp-Qafshtamë, dhe Bruzë Mal-Shkretë.

Policia thotë se është në gatishmëri për t’i ardhur “në ndihmë çdo përdoruesi rruge dhe apelon për drejtuesit e mjeteve” që të mos qarkullojnë pa goma dimërore dhe zinxhirë, në këto zona, si dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme.

Në rast nevoje për ndihmë, telefononi në numrin 112.

Dëbora në Dibër, disa rrugë të pakalueshme, ja ku duhet të bëni kujdes…

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit