-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kurti uron shqiptarët nga Vlora, Rama nuk flet

Kryesoret

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat nga Vlora.

Kurti tha se kjo është dita e bashkimit për të gjithë shqiptarët.

“Gëzuar të gjithëve 28 nëntorin, festën e bashkimit! Flamuri, pavarësia, bashkimi dhe liria”, tha Albin Kurti shkurt për mediat.

Ndërsa kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të flasë për mediat.

Të pranishëm në homazhet e Vlorës ishte dhe Presidenti Barjam Begaj dhe kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit