-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kishte muaj që përndiqte të renë, në pranga 27-vjeçari, reagon Balla

Kryesoret

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit të një 27-vjeçari i cili kishte kohë që përndiqte një vajzë e cila kishte kërkuar ndihmën e policisë.

Stop dhunës me bazë gjinore. Ta ngacmosh një vajzë në rrugë është dhunë. Ta përndjekësh është dhunë. Ta ndalosh të shkojë në punë është dhunë”, theksoi Balla.

Balla theksoi se viktimat e dhunës seksuale duhet të mbrohen dhe trajtohen me dinjitet dhe respekt.

“Dhuna ndaj grave dhe vajzave ka shumë forma. Prandaj nuk duhet më asnjë justifikim për dhunën ndaj grave”, u shpreh Balla.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit