-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shi, dëborë dhe rënie temperaturash/ Moti sot

Kryesoret

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.
Moti pararshikohet të jetë kryesisht i vranët e intervale të shkurtëra me diell.
Reshje shiu të herëpashershme në pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët e lokalisht me intensitet deri mesatar.
Në relievet malore në lartësin mbi 700 metra në veri-verilindje dhe në lartësin mbi 900 metra në juglindje reshje në formën e dëborës me intensitet të ulët.
Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 10m/sek, shoqëruar me valëzimin ne dete të forcës 2-3 ballë.
Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 2 deri 7°C
në zonat e ulëta 6 deri 14°C
në zonat bregdetare 10 deri 14°C.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit