-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, homazhe në nder të Mirush Kabashit

Kryesoret

Mbahen homazhe në nder të aktorit të njohur shqiptar, Mirush Kabashi, i cili ndërroi jetë dje pas një sëmundje të rëndë.

Homazhet po mbahen në Muzeun Historik Kombëtar, nga ora 10:00 deri në 13:00.

Shuhet “Sokrati” shqiptar! Ja cilat janë rolet e pavdekshme që la pas Mirush Kabashi

Në shenjë respekti për aktorin, në homazhe kanë marrë pjesë artistë të njohur, kolegë të Kabashit, të afërm, dashamirës dhe përfaqësues të politikës shqiptare.

Kabashi u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 75-vjeçare, pas një beteje 3-vjeçare me një sëmundje të rëndë.

Aktorja rrëfen takimin e fundit me Mirush Kabashin: Erdhi te ditëlindja ime…

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit