-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dalin detajet për urdhër-arrestet e lëshuara nga SPAK për inceneratorët, zbulohen 2 emrat

Kryesoret

SPAK ka lëshuar 15 urdhërarreste ditën e sotme për incerenatorin e Tiranës.

Ndërkohë sipas News24, dy prej emrave, për të cilët është lëshuar urdhër arrestimi janë Mirel Mërtirin dhe Klodian Zoton.

Në 1 gusht të këtij viti SPAK firmosi vendosjen e sekuestros preventive ndaj kompanisë “Integrated Energy B.V. S.P.V.” sh.p.k”, e cila është  kompania koncesionare e inceneratorit të Tiranës.

Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri sipas Gjykatës së Posaçme  janë pronarët e vërtetë të kësaj shoqërie dhe nëpërmjet faturave të falsifikuara kanë arritur të përfitojnë 409 milionë lekë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit