-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ambasadori i BE-së takon Ramën për herë të parë: Folëm për integrimin

Kryesoret

Në nisje të punës si ambasador i Bashkimit Europian në vendin tonë Silvio Gonzato është takuar me kryeministrin Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Gonzato njofton se takimin e parë në këtë detyrë, e ka zhvilluar me kryeministrin shqiptar.

Biseda është përqendruar në procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Ai ka premtuar se ekipi i tij do ta shoqërojë vendin në këtë rrugëtim sfidues, por premtues

“Takimi im i parë me Kryeministrin Edi Rama! Ne folëm për hapat e ardhshëm të Shqipërisë në procesin e saj të integrimit në BE dhe se si unë dhe ekipi im mund ta shoqërojmë vendin në këtë rrugëtim sfidues, por premtues”, shkruan Gonzato.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit