-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ekstradohet nga Britania një 29 vjeçar, i dënuar me 5 vite për plagosje

Kryesoret

Është ekstraduar nga Britania e Madhe drejt Shqipërisë 29-vjeçari Ledio Hysa.

Ai ishte dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për plagosjen e një personi me pistoletë.

Hysa ishte shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare dhe ekstradimi i tij erdhi si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Manchester.

“Këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, në vitin 2019, e ka dënuar me 4 vjet e 8 muaj burgim, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, thuhet në njoftim.

Në vitin 2018 pas një konflikti për motive të dobëta Ledio Hysa ka goditur një person  në këmbë me pistoletë.

Ngjarja ka ndodhur afër liqenit të Seferanit, në Belsh, Elbasan.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit