-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rriten rastet me fruth në Shqipëri, ja sa shkon numri

Kryesoret

Rastet me fruth po fillojnë të rriten në Shqipëri.

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik bëjnë me dije se deri tani janë konfirmuar 17 raste me fruth.

12 prej rasteve janë me lidhje epidemiologjike dhe shenja klinike.

Ditën e djeshme ishin konfirmuar 11 raste me fruth.

 

Shpërthen fruthi? Mjeku te “5Pyetjet.al”: Dy rreziqet e mëdha te fëmijët dhe zgjidhja e vetme

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit