-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ndizen tensionet në Kosovë, nisen serbët, vjen njoftimi i parë

Kryesoret

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në Kosovë u ka bërë thirrje qytetarëve që të përdorin pikëkalime të tjera për qarkullim, pasi në pjesën serbe të Merdarit janë paralajmëruar protesta.

Qendra shkroi në Facebook se bllokimi i rrugëve në Merdar pritet të nisë në orën 12:00 dhe do të zgjasë deri në 15:00.

“Njoftim me rëndësi. Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes Pikë Kalimit Kufitar në Merdarë, se në pjesën e SRB, për sot janë paralajmëruar protesta dhe bllokim të rrugëve, prej orës 12:00-15:00.

Ju inkurajojmë që të përdorni PKK tjera për qarkullim. Për çdo informatë shtesë kontaktoni numrat e telefonit në QKMK 045198000, 045198606 dhe pa pagesë 080050095”, thuhet në njoftimin e Qendrës Kombëtare.

Serbët kanë paralajmëruar bllokim të rrugëve çdo të hënë në periudhën 12:00 – 15:00 për të kundërshtuar sipas tyre “terrorin ndaj serbëve lokalë në Kosovë”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit