-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Phil Foden dhe Premier League vendosin rekord e “çmendur”, 45 gola në 10 ndeshje

Kryesoret

Manchester City arriti një fitore bindëse ditën e djeshme ndaj Brentford në transfertë me protagonist absolut Phil Foden, anglezi realizoj një tripletë personale.

Te besuarit e Guardiolës janë pretendentët kryesor për të marrë kreun e kampionatit me vetëm 2 pikë më pak nga Liverpool dhe një ndeshje më shumë për të luajtur.

Premier League dihet se është një kampionat i “çmendur” por tani i shtohet dhe një rekord i ri për tu krenuar.

Goli i tretë i shënuar nga Foden ishte goli i 45-të i shënuar në xhiron e fundit të Ligës Premier, më shumë se kurrë më parë.

Rekordi i mëparshëm për numrin e golave ​​të shënuar në një xhiro me 10 ndeshje në Ligën Premier ishte 44, i vendosur në shtator 2020. Ky numër u barazua në fillim të majit të sezonit të kaluar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit