-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Punëtori bie nga skela, arrestohet pronari

Kryesoret

Paraditen e sotme një 65-vjeçar ka rënë nga skela ku po punonte në një fabrikë të përpunimit të vajit në Fier mesditën e djeshme.

I dëmtuari T. C., ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve, ndërsa rezulton se punonte i pasiguruar.

Pas ngjarjes është arrestua pronari i fabrikës, 62-vjeçari Bajram Dine për veprat penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” dhe “Punësimi i paligjshëm”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit