-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Protesta në Greqi/ Fermerë me traktorë nisen të bllokojnë Athinën

Kryesoret

Që prej ditës së djeshme në Kalanë e Beotisë, fermerë nga e gjithë Greqia janë mbledhur për të marrë pjesë në mitingun që do të zhvillohet pasditen e sotme në qendër të Athinës.

Zbritja drejt kryeqytetit do të nisë mëngjesin e sotëm, me synimin që sipas njoftimeve të jetë në sheshin Omonia në orën 17:30 dhe prej andej në orën 18:30 për të kryer një marshim të motorizuar drejt Sintagmës.

Përveç kësaj, fermerë, mbarështues dhe bletarë nga i gjithë vendi do të udhëtojnë drejt Athinës me automjetet e tyre, por edhe me autobusë, me vlerësimet e para që flasin vetëm për 60 autobusë nga Thesalia dhe rreth 5000 fermerë që marrin pjesë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit