-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Omonia

Zgjedhjet në Himarë, OMONIA: Dekreti i Presidentit është antikushtetues

Bashkimi Demokratik Minoritetit Etnik Grek Omonoia ka reaguar pas heqjes së mandatit të Fredi Belerit dhe zgjedhjeve të reja në Himarë. Omonia thotë që vendimi...

OMONIA akuza ndaj GJKKO dhe SPAK: Fshehën vendimin që provoi falsifikimin ndaj Belerit

Organizata OMONIA në Himarë ka sjellë disa akuza sot në Gjykatën e Posaçme dhe SPAK për fshehjen e vendimit të dhënë nga gjyqtarja Elsa...

OMONIA: Rama nisi fushatën me tapitë

Pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Himarë ditën e sotme, ka reaguar dhe Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek (OMONIA). Gjatë vizitës kryeministri shpërndahu...

Shorti për Fredi Belerin, reagon OMONIA: U manipulua!

OMONIA Himarë ka reaguar në lidhje me caktimin e gjyqtares që do të shqyrtojë ankimimin e Fredi Belerit në Apelin e GJKKO. Në reagimin publik...

Bedri Islami: Sikur të mendonim për një çast…

Sikur të mendonim për një çast se, në zgjedhjet vendore të 14 majit, Beleri, si përfaqësues i organizatës Omonia, të ishte propozuar nga Partia...

Protesta në Greqi/ Fermerë me traktorë nisen të bllokojnë Athinën

Që prej ditës së djeshme në Kalanë e Beotisë, fermerë nga e gjithë Greqia janë mbledhur për të marrë pjesë në mitingun që do...

Sa vlen Fredi Beleri? Nxehen “gjakrat” në studio: Ore ti do më fusësh në kurth mua?!

Arrestimi i Fredi Belerit ka futur raportet mes Shqipërisë dhe Greqisë në një krizë diplomatike. Spiralja e krizës mund të thellohet akoma më shumë...

As Rama e as Anastasi, Dendias takon Fredi Bejlerin të parin në Tiranë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka nisur këtë të hënë vizitën e tij në Tiranënë kuadër të javës kulturore greke. Në agjendën e ministrit...

Latest news

/5pyetjet.al