-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

FOTOT+EMRAT/ Kapen brenda fermës së kanabisit, arrestohen 2 shqiptarët

Kryesoret

Dy shqiptarë janë arrestuiar në Britani pasi janë kapur në një fermë kanabisi.
Sipas autoriteteve britanike 2 të arrestuarit janë Damiano Behari, 25 vjeç dhe Eneo Guri, 27 vjeç, u gjetën duke jetuar brenda një fabrike në Collwall Street, në Darnall.

Gjatë seancës Prokurorja Stephanie Hollis i tha gjykatës së Sheffield Crown më 20 shkurt se dy të pandehurit kishin tentuar të iknin përpara se të arrestoheshin nga oficerët në vendngjarje.

Avokati i Beharit tha se ai ishte larguar nga Shqipërie për arsye sigurie pas kishte 50 mijë euro borxh për trajtimin mjekësor për familjen e tij të sëmurë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit