-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gërdeci/ Gjyqtarja nuk u paraqit, shtyhet për në mars seanca ndaj Mediut

Kryesoret

Është shtyrë për në 6 mars seanca ndaj ish-ministrit të mbrojtjes, Fatmir Mediu.

Gjykata e Posaçme ka marrë këtë vendim pasi siç mësohet shkak është bërë gjyqtarja Irena Gjoka, e cila nuk mund të ishte pjesëmarrëse pasi ishte e angazhuar në një aktivitet.

Shtyrja e seancës bëri që gjithashtu të shtyhet dhe marrja në pyetje e 4 dëshmitarëve të paraqitur, mes të cilëve dhe Dritan Minxolli, ish-drejtor i fabrikës së Gërdecit. Si dhe ish-ushtaraku Sokol Ngjeçi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit