-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Po çonte skrap në Turqi, anija përfundon te shkëmbinjtë e Ksamilit

Kryesoret

E nisur drejt Turqisë për të transportuar skrap, anija shqiptare “BERGFJORD” është përplasur me shkëmbinjtë në Ksamil.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një defekti në manovër dhe mosfunksionim i sistemit të drejtimit, çka solli përplasjen me shkëmbinjtë.

Nga ky moment dhe pas komunikimit me kapitenerinë e portit Sarandë anija është udhëzuar për të hyrë në portin e marinës “Limion“.

Nga ekuipazhi deri më tani nuk janë paraqitur probleme. Situata do të vlerësohet nga ana e KSHF Kontrolli Shtetëror i Flamurit për vijushmërinë apo jo të lundrimit të anijes.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit