-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiptare

Qytetarët shqiptarë kthehen shëndoshë e mirë nga Izraeli

Qytetarët shqiptarë, që udhëtuan javën e kaluar për arsye pune apo turistike në Lindjen e Mesme janë shëndoshë e mirë. Lajmin e bën të...

‘Bëj gati birrat’! Jehona britanike për ‘Mbretin e Tik Tok-ut’ Aleks Visha

Një tjetër artikull në mediat britanike që lidhet me drogën, por edhe shqiptarët. Kësaj here, për Aleks Vishën, personazh i njohur në rrjetin social...

FOTO+Emrat/ Vdesin dy shqiptarë në lule të rinisë në Kanada

Dy shqiptarë kanë vdekur në Kanada. Ata janë Klisi dhe Simon Dreshaj nga Rapsha e Hotit. Ngjarja ka ndodhur në Mississuaga të Kanadasë mbrëmjen e...

Prostitucioni i të miturave në Athinë, 5 prej tyre shqiptare, dalin bisedat me tutoren

Janë mësuar detaje të reja nga goditja e rrjetit të prostitucionit me 7 të mitura të moshës 14-15 vjeçe në Athinë, 5 prej tyre...

Shkrihet banda kriminale e drogës në Bologna, 36 arrestime, mes tyre dhe shqiptarë

Një bandë kriminale e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia në Bologna. Një mega operacion ku deri më tani janë lëshuar 44 masa...

604 mijë shqiptarë lanë atdheun

Janë 604 mijë shqiptarë që janë pajisur me pasaportë të një vendi të Bashkimit Europian në 20 vitet e fundit, sipas të dhënave të...

Po çonte skrap në Turqi, anija përfundon te shkëmbinjtë e Ksamilit

E nisur drejt Turqisë për të transportuar skrap, anija shqiptare “BERGFJORD” është përplasur me shkëmbinjtë në Ksamil. Mësohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e...

57 mijë shqiptarë të Kosovës hoqën dorë nga shtetësia

Rreth 57 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia nga fillimi i vitit 2008 e deri në fund të 2023-ës. Sipas MPB-së, arsyeja kryesore...

Bashkohet opozita shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Partitë opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut, të shtunën, më 17 shkurt, kanë firmosur deklaratën për bashkimin opozitar shqiptar, të cilin e vlerësojnë si...

U ekzekutua me kallashnikov/ Kush ishte biznesmeni grek i martuar me një shqiptare?

Një biznesmen i njohur grek, Christos Gialia u ekzekutua ditën e sotme me breshëri plumbash në Mandara, ku më pas autorët i vunë flakën...

Latest news

/5pyetjet.al