-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ksamil

Dosja e arrestimit në Sarandë! Inspektorët futën në xhep 9 mijë Euro

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka zbardhur arsyet e arrestimit të dy inspektorëve të zyrës së Urbanistikës në bashkinë...

EMRI/ Lejoi ndërtime pa leje në zonën e Ksamilit, pranga për punonjësin e IKMT-së

Policia ka arrestuar një punonjës të IKMT Vlorë për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”. Mësohet se 32-vjeçari  Martin Arapi me detyrë përgjegjës për territorin e...

Pse kërkoi prokuroria e Sarandë arrestimin e 4 ish-punonjësve të IVMT-së dhe 2 të IKMT-së

Prokuroria pranë Gjykatës së Sarandës, kërkoi arrestimin e katër ish-punonjësve të Inspektoriatit Vendor të Mbrojtjes së Territorit (IVMT) dhe 2 punonjësve të IKMT (përgjegjës...

Vetëvaret në dhomën e një hoteli në Ksamil një 37-vjeçar

Një 37-vjeçar nga Korça është gjetur i vetëvarur në dhomën e një hoteli në Ksamil. Sipas policisë ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme. Grupi...

Lirohen inspektorët që lejuan “masakrën” në Butrint

Gjykata e Sarandës ka liruar dy të arrestuarit e së enjtes si të dyshuar për “shpërdorim detyre” lidhur me mosveprimin duke lejuar hedhjen e...

Dy italianët vdiqën, 17-vjeçari pa patentë në timon: Më erdhën përballë

Një ditë më parë humbën jetën tragjikisht dy italianë në Ksamil. Motorit të tyre, sipas policisë i preu rrugën një makinë tip “Benz” që drejtohej...

Muzikë dhe festë në pishinë! Orët e fundit, ditëlindja që u kthye në mort (VIDEO)

Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja në lidhje me dy të rinjtë që vdiqën dje në Ksamil. Dy turistët italianë po ktheheshin nga...

Mori dy jetë në lule të rinisë! Arrestohet adoleshenti pa patentë në timon

Arrestohet në spital 17-vjecari Elio Rraku i cili ishte në timon në drejtimin e makinës tip “Benz” e cila u përfshi në një aksident...

Motori copë e çikë! Trupat të shtrirë në tokë, kush ishte në krah të kundërt?

Dy turistët italianë humbën jetën në një aksident rrugor që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Sarandë. Gazetari Limos Didani shprehet se ngjarja...

Kokë më kokë, i hodhi në ajër! Si u pre në mes jeta e dy të rinjve në Ksamil?

Një aksident i rëndë ndodhi në orët e para pas mesnatës në aksin Sarandë-Ksamil, ku një motoçikletë është përplasur me një makinë tip “Benz”. Si...

Latest news

/5pyetjet.al