18.5 C

Premier League/ Liverpool fiton në frymën e fundit, Broja ngroh stolin tek Fulham

Ditën e sotme u luajt java e 27-të e Premier League, ku në fushë zbritën Chelsea, Liverpool, Tottenham si dhe Fulham i Armando Brojas.

Të besuarit e Jurgen Kloop  vuajtën në transfertën ndaj Nottingham. U duk se gjithçka do të mbyllej në shifrat 0-0, Ishte Nunez ai që në minutën e 99-të shënoi golin e tre pikëve. Një gol i cili mban ende Liverpoolin në krye të Premier League në kuotën e 63 pikëve, ndjekur nga Manchester City dhe Arsenal.

Chelsea regjistroi një barazim në përballjen e sotme ndaj Brentford me rezultatin 2-2.

Situata bëhet e ftohët për Pochetinon dhe lojtarët e tij, pasi gjenden në vendin e 11-të renditjes me 36 pik, dhe zona Champions tashmë duket e pa mundur.

Nga ana tjetër Fulham ku Armando Broja u dha në huazim pikërishtë nga blutë e Londrës arriti një fitore të pastër 3-0 ndaj Brighton. Një sfidë ku dhe një herë sulmuesi i kombëtares mbajti vendin e tij në pankin duke mos luajtur asnjë minutë në këtë përballje.

Tottenham mori një fitore të rëndësishme 3-1 ndaj Crystal Palace duke u ngjitur në kuotën  e 50 pikëve dhe duke dhënë një shtysë të fortë për zonën Champions.