-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tanku del në mes të sheshit ‘Skënderbej’ në Tiranë

Kryesoret

Sot festohet Dita e Verës. Elbasani është kryeqyteti, por festime me organizime të ndryshme ka edhe në Tiranë dhe qytete të tjera. Sheshi “Skënderbej” në Tiranë u mbush nga mijëra qytetarë, të cilët shijuan aktivitetet me rastin e Ditës së Vërës.

Në mes të sheshit “Skënderbej” është vendosur edhe një tank që ka qenë në përdorim të ushtrisë shqiptare, i cili tani shërben si element dekorimi. Tanku është zbukuruar me ngjyrat e Pranverës dhe lule në trupin e tij.

Dita e sotme është pushim për administratën publike, ndërkohë që e premtja u shpall pushim nga qeveria dhe do të zëvendësohet një ditë tjetër.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit