-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Artan Fuga: U ngopëm me lugë të zbrazët

Kryesoret

Fitoreeeee, u kthyem ku ishiiiiim!

Mbasi Kuvendi doli krejt jashte funksioneve per rreth nje vit, ku shumica i heq te drejtat themelore, ngritjen e komisioneve parlamentare me kerkese te opozites, ku thuhej se me grupe nongrata nuk dialogonin dhe bashkepunonin, ku pame luften e karrigeve, votimin e ligjeve per pese minuta, komisione te mbledhura ne whatsapp, etj., me ne fund rane dakord te qetesojne gjerat.

Urrrrrrrraaaaaaah!

Partite n’a gezuan me sihariq!

U kthyet atje ku ishim nje vit me pare!

Suksesssss! Ngazellim nga deputetet!

Urrahhhhhhh, therret media!

Bravoooooo! Urojne diplomate te huaj!

U kthyem ku ishim. U ngopem me luge te zbrazet!

Kemi 35 vjet, politika n’a fut ne kriza, dhe pastaj, pasi u dalin pazaret, rikthehem ne bashkepunim, dhe ne n’a thone:

Gezoniiiii, kriza u zgjidh!

Hahahahaha! Cfare talljeje masive!

U shty edhe nje vit!

Krijo piramida, prish piramida : suksesssss!

Ik nga Kuvendi, hajde ne Kuvend, suksesssss!

Deshtojme ne integrim, por bejme samite: suksesssss!

Rrihemi me shkopinj mes vetit, pastaj bashkohemi! Suksesssss!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit