-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sulm në një sallë koncerti në Rusi, raportohen 12 të vdekur

Kryesoret

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur këtë pasdite në një sallë koncertesh në Krasnogorsk, një qytet afër Moskës.

Sipas raportimeve deri më tani tre persona të maskuar kanë hapur zjarr duke shkaktuar viktima dhe terror.

12 persona u vranë dhe 35 u plagosën sipas vlerësimeve fillestare. Ndërtesa më pas u dogj dhe tani është duke u evakuuar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit