-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tirana merr një tjetër ‘goditje’, Teuta rrëmben pikët në kryeqytet

Kryesoret

Mbrëmja e sotme ishte shëmbëllimi më i mirë i Tiranës këtë sezon, ulje-ngritje të vazhdueshme që tashmë e shohin jashtë 4 vendeve të para në renditje.

Teuta i shkaktoi një disfatë kryeqytetasve në shtëpi duke triumfuar me shifrat 1-2.

Në “Air Albania”, Teuta shfaqi më shumë dëshirë duke i mposhtur me lojë dhe rezultat.

Ekipi i Edi Martinit kaloi në avantazh në fundin e pjesës së parë, në minutën e 45-të fal një super goli të Jazxhi. Bregdetarët e nisën pjesën e dytë me gol, me Dacin që lëvizi bukur në zonë duke dyfishuar shifrat.

Tirana u përpoq të rikthehej në lojë, por goli i Bruno Lulaj erdhi vonë, në minutën e 90-të, pa mundur të shmangte këtë humbje.

Me këtë fitore, Teuta i largohet zonës play-out, për momentin ndodhen në vendin e shtatë në kuotën e 34 pikëve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit