-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Igli Hasani viziton Hashim Thaçin në Hagë: E drejta një ditë do triumfojë

Kryesoret

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë.

Kryediplomati shqiptar u shpreh se e ka informuar ish-presidentin Thaçi për zhvillimet e fundit në Shqipëri dhe rajon.

“Optimistë se e drejta një ditë do triumfojë. Mbështetja jonë nuk do t’i mungojë në asnjë rast dhe për asgjë. Thaçi, kthjelltësi e vizion për të ardhmen. Garën e fiton ai që është i përgatitur psikologjikisht.

Populli shqiptar nuk i harron as përpjekjet, as sakrificat e bijve të tij. E informova për zhvillimet më të fundit në vendin tonë dhe në rajon. Shqipëria do të këmbëngulë për një proces gjyqësor të hapur e transparent” tha Hasani.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit